دستگاه الکتروپولیش پارس

فرآیند الکتروپولیش یک فرآیند الکتروشیمیائی می باشد که بر خواص یونیزاسیون سطوح مبتنی می باشد ودارای خواص متععد فنی و ظاهری نسبت به دیگر روشهای پولیشینگ می باشد که در ذیل به پاره ای از این موارد اشاره میگردد

اکثر سیستم‌های مکانیکی پرداخت‌کاری، برای دست یابی به سطحی صاف و برّاق، سطح بلورین فلز را لکه‌دار، خمیده و دچار خستگی می‌کنند و حتی گاهی باعث شکست آن می‌شوند . الکتروپولیشینگ، فرایند باربرداری از روی سطح را با ایجاد الگویی یک‌سویه که کاملاً خالی از هرگونه خستگی و انسداد است، انجام می‌دهد . در این روش، سطح، از دید میکروسکوپی صاف و در اغلب اوقات صیقلی است . علاوه بر این، در بسیاری از آلیاژهای فلزی و غیرفلزی، مقاومت در برابر خوردگی و غیرفعال‌سازی فلز نیز افزایش می‌یابد . این فرآیند قطعهٔ فلزی را چه از جهت میکروسکوپی و چه از جهت ماکروسکوپی پرداخت می‌کند . پرداخت میکروسکوپی سبب درخشندگی و پرداخت ماکروسکوپی سبب صافی قطعه می‌شود . پلیسه گیری به سبب آن که چگالی جریان در برآمدگی‌ها بیشتر است و اکسیژن از حفره‌ها محافظت می‌کند، زودتر انجام می‌شود .

چون قطعه درمعرض اکسیژن است، هیچگونه تردی هیدروژنی در قطعه رخ نمی‌دهد . در واقع الکتروپولیش، نوعی گرم و سرد کردن بدون خستگی است، که سطح قطعه را هیدروژن‌زدایی پولیش می‌کند.

مزیت دیگر آن این است که باکتری نمی‌تواند روی سطحی خالی از هیدروژن و خالی از خطو خش های میکروسکوپی به خوبی تکثیر شود . این امر الکتروپولیش را گزینه‌ای مناسب برای استفاده در پزشکی، داروسازی، نیمه هادی‌ها و صنایع غذایی ،راکتورهای شیمیائی و مصنوعات دکوری که براقیت و صافی سطح از شاخصه های محصولات این صنایع می باشد می‌کند . ترکیبی از دو ویژگی       عدم وجود خطوط جهت‌دار به سبب پرداخت مکانیکی و سطحی عاری از هیدروژن، به ایجاد سطحی کاملاً بهداشتی می‌انجامد که در آن هیچگونه باکتری یا آلودگی نمی‌تواند تکثیر یا انباشته شود .

شرکت فخراندیش آریا  به اطلاع میرساند که همکاری دو جانبه علمی و تجاری خود را با شرکت   Hyteknoloji کشور ترکیه در سال ۲۰۱۸ در قالب تبادل دانش و تجربیات و نیز ارائه خدمات هر چه بیشتر و بهتر در هر دو کشور به مخاطبین و مشتریان  مواد شیمیایی و ماشین آلات پولیشینگ و مواد پوشش دهی در هردو کشور آغاز نموده است تا در این میان  کیفیت بیشتر و بهتر و  رفاه و دسترسی مشتریان و مخاطبان و سهولت دسترسی به خدمات برای منطقه خاورمیانه و نیز مشتریان از هر دو کشور ممکن و مقدور گردد لذا جهت دریافت اطلاعات فنی و یا خرید محصولات و مشاوره فنی در کشور خود با همکار تجاری ما در کشور خود تماس حاصل نمایید و از خدمات سریع و با کیفیت ما در رابطه با خرید مشاوره  و دریافت نمونه و مشاوره فنی ما بهره مند گردید .

دستگاه الکتروپولیش نوع غوطه وری جهت قطعات و تجهیزات پزشکی PARS POLISH M-1

دستگاه فوق طبق سفارس جهت کاربرد در صنایع ساخت ابزار و ادوات پزشکی و پروتزهای ارتوپدی جهت

قرارگیری در بدن انسان و نیز کاربرد در صنایع دکوراتیو و تزئینی نیز کاربرد داشته و به جهت قطعات کوچک

تا متوسط قابل استفاده و بهره برداری می باشد ، همچنین با توجه به دانش بنیاد بودن فرآیند طراحی و

ساخت و تولید این نوع ماشین آلات در این شرکت ،طراحی و ساخت این نوع ماشین آلات و الکترولیت

مصرفی مربوطه در فرآیند برای قطعات در حجمهای بزرگ و کوچک و در آلیاژهای مختلف امکان پذیر می باشد.

دستگاه الکتروپولیش پارس EP-100 با قیمتی ارزان و وزنی بسیار کم که قابلیت حمل آسان را دارا بوده و با تورچ های متنوعی مانند تورچ گوشه ای، تورچ قلمویی و… می باشد و نیاز شما را به یک الکتروپولیش همه کاره را رفع می کند ، این ورژن از دستگاه در حد امور  موقتی و کارهای نچندان بزرگ و کارگاههای با کارهای کم تعداد مناسب میباشد و دارای قابلیتهای زیادی نمی باشد و فقط به دلیل رعایت حق مصرف کننده در مقیاسهای کوچک و کم تعداد جهت افراد نیمه حرفه ای یا کاربری های موردی به مشتریان پیشنهاد میگردد . لدا جهت امور حرفه ای و یا با راندمان کاری بالاتر از دیگر مدلهای دستگاههای تولیدی این شرکت استفاده نمایید. (واحد فنی و مهندسی شرکت فخراندیش آریا)

دستگاه فوق دارای کلیه لوازم و ملحقات جانبی شامل :

– قلم  مویی و یا پد دستگاه(به انتخاب مشتری)

– دستکش و عینک ایمنی

-محلول الکترولیت

-فیوز حفاظتی

– گیره و انبر اتصال

-سی دی و فیلم آموزشی دستگاه

-برگه گارانتی و دفترچه راهنمای دستگاه

و……

تصاویری از قطعات الکتروپولیش شده جهت مشاهده تصاویر در اندازه حقیقی بر روی آنها کلیک نمائید