محافظ سیستم تغدیه سیم جوش و پاک کننده سیم جوش

Wire Feed Pads & Lubricant

محلول فوق بر روی قطعات کوچک پوشش سلولزی و الیاف  ریخته شده و قطعه  آغشته به این محلول به واسطه یک عدد کلیپس یا گیره در محل بین قرقره سیم جوش و نازل اولیه ورودی سیستم وایر فیدر بر روی سیم جوش قرار گرفته و کلیه اکسید ها و غبارات و آلودگی های موجود بر روی سطح سیم جوش را گرفته و بر روی سیم یک لایه محافظ  وبی خطر برای جوش بوجود می آورد که در نهایت استفاده از این محصول باعث جلوگیری از ورود اکسید ها وچربیها و اجسام خارجی به داخل سیستم وایر فیدر گشته و عمر مفید رولرها و قرقره های سیستم تغذیه سیم را در مرحله اول دربرداشته و سپس باعث تمیز بودن همیشگی فنر و لاینیر داخلی تورچ  بوده و مجرای هدایت سیم همیشه پاکیزه از هرگونه اکسید فلزی یا پلیسه های فلزی و دیگر مواد زائد میگردد و در نهایت سیم با سرعت ثابت و یکنواخت و به آسانی در مسیر حرکت خود جاری میگردد و از سر تورچ در حین جوشکاری با همان سرعت  دلخواه اپراتور حضور می یابد و از فشار بیش از حد به موتور مجموعه تغذیه سیم و پائین آمدن عمر مفید آن  و یا مکث هاو توقفات مکرر در حین جوشکاری جلوگیری می نماید   لازم بذکر است که حضور کثیفی ها در سیستم تغدیه باعث عیوب متعددی میگردد و اکثرأ از دید خارج است  که در ذیل به تعدادی از آنها اشاره می نمائیم .

نکاتی جالب و کاربردی قابل توجه مصرف کنندگان و جوشکاران MIG/MAG :

آیا تا بحال برایتان اتفاق افتاده است که پس از دست زدن به سطح سیم جوشهای MIG/MAG که در قرقره پیچیده شده اند دستتان آلوده و یا سیاه و یا چرب و یا خاک آلود شده باشد، آیا از خود پرسیده اید که این کثیفی ها و غبارها و چربی های محیطی در کجا و چگونه از نظر کیفیتی خود را نمایان می نمایند ؟؟! نکات نامبرده شده در ذیل تنها مواردی محدودی از کارکرد منفی این کثیفی ها در فرآیند جوش MIG/MAG می باشد که به اختصار توضیح داده شده است .

  • جرقه و اسپاتر بیش از حد درزمان جوشکاری ،که ذرات جامد موجود بر روی سطح سیم به صورت پاشش(SPATTER) در آمده و درهنگام جوشکاری در حوضچه جوش و اطراف آن آزاد میگردند.
  • گرفتگی مجراهای عبور سیم و عدم تغذیه سیم جوش با سرعت ثابت و تعریف شده و آسیب جدی به قرقره ها و فنر داخلی و مجراهای هدایت کننده سیم و تورچ جوشکاری
  • با لا رفتن دمای جوش به دلیل حضور اکسید ها و کاربید های و آلودگی های موجود بر روی سطح سیم جوش که باعث اتلاف انرژی برق و داغ شدن تورچ جوشکاری میگردد.
  • عدم تمرکز قوس در محل دلخواه و پراکندگی قوس در دایره بزرگتر و بیشتری از محل مورد نیاز، که این امر باعث خرابی ظاهر جوش و گرده تشکیل شده آن میگردد.
  • بالا رفتن میزان آمپراژ مصرفی در حین جوشکاری و بالا رفتن هزینه مصرف بیش از حد استاندارد انرژی الکتریکی در دراز مدت بصورت چشمگیر از نظر اقتصادی و مالی .
  • تغییر خواص متالوژیکی فلز جوش و خواص شیمیائی آن و پائین آمدن مقاومت بخوردگی و مقاومت مکانیکی فلز جوش .
  • با لا رفتن دمای حوضچه مذاب و بوجود آمدن عیوب کناربریدگی جوش و سوختگی کنار جوش و عیوب ماکروسکوپی در منطقه HAZ که از وجود اکسید ها و غباراتی که بواسطه خود سیم جوش و سیستم تغذیه آن در درون حوضچه مذاب حضور یافته اند و بسیاری موارد دیگر که از توضیح بیشتر آن در این مبحث خودداری میگردد.