دستگاه الکتروپولیش پارس

فرآیند الکتروپولیش یک فرآیند الکتروشیمیائی می باشد که بر خواص یونیزاسیون سطوح مبتنی می باشد ودارای خواص متععد فنی و ظاهری نسبت به دیگر روشهای پولیشینگ می باشد که در ذیل به پاره ای از این موارد اشاره میگردد

اکثر سیستم‌های مکانیکی پرداخت‌کاری، برای دست یابی به سطحی صاف و برّاق، سطح بلورین فلز را لکه‌دار، خمیده و دچار خستگی می‌کنند و حتی گاهی باعث شکست آن می‌شوند . الکتروپولیشینگ، فرایند باربرداری از روی سطح را با ایجاد الگویی یک‌سویه که کاملاً خالی از هرگونه خستگی و انسداد است، انجام می‌دهد . در این روش، سطح، از دید میکروسکوپی صاف و در اغلب اوقات صیقلی است . علاوه بر این، در بسیاری از آلیاژهای فلزی و غیرفلزی، مقاومت در برابر خوردگی و غیرفعال‌سازی فلز نیز افزایش می‌یابد . این فرآیند قطعهٔ فلزی را چه از جهت میکروسکوپی و چه از جهت ماکروسکوپی پرداخت می‌کند . پرداخت میکروسکوپی سبب درخشندگی و پرداخت ماکروسکوپی سبب صافی قطعه می‌شود . پلیسه گیری به سبب آن که چگالی جریان در برآمدگی‌ها بیشتر است و اکسیژن از حفره‌ها محافظت می‌کند، زودتر انجام می‌شود .

چون قطعه درمعرض اکسیژن است، هیچگونه تردی هیدروژنی در قطعه رخ نمی‌دهد . در واقع الکتروپولیش، نوعی گرم و سرد کردن بدون خستگی است، که سطح قطعه را هیدروژن‌زدایی پولیش می‌کند.

مزیت دیگر آن این است که باکتری نمی‌تواند روی سطحی خالی از هیدروژن و خالی از خطو خش های میکروسکوپی به خوبی تکثیر شود . این امر الکتروپولیش را گزینه‌ای مناسب برای استفاده در پزشکی، داروسازی، نیمه هادی‌ها و صنایع غذایی ،راکتورهای شیمیائی و مصنوعات دکوری که براقیت و صافی سطح از شاخصه های محصولات این صنایع می باشد می‌کند . ترکیبی از دو ویژگی عدم وجود خطوط جهت‌دار به سبب پرداخت مکانیکی و سطحی عاری از هیدروژن، به ایجاد سطحی کاملاً بهداشتی می‌انجامد که در آن هیچگونه باکتری یا آلودگی نمی‌تواند تکثیر یا انباشته شود .

دستگاه الکتروپولیش نوع غوطه وری جهت قطعات و تجهیزات پزشکی PARS POLISH M-1

دستگاه فوق طبق سفارس جهت کاربرد در صنایع ساخت ابزار و ادوات پزشکی و پروتزهای ارتوپدی جهت

قرارگیری در بدن انسان و نیز کاربرد در صنایع دکوراتیو و تزئینی نیز کاربرد داشته و به جهت قطعات کوچک

تا متوسط قابل استفاده و بهره برداری می باشد ، همچنین با توجه به دانش بنیاد بودن فرآیند طراحی و

ساخت و تولید این نوع ماشین آلات در این شرکت ،طراحی و ساخت این نوع ماشین آلات و الکترولیت

مصرفی مربوطه در فرآیند برای قطعات در حجمهای بزرگ و کوچک و در آلیاژهای مختلف امکان پذیر می باشد.

تصاویری از قطعات الکتروپولیش شده جهت مشاهده تصاویر در اندازه حقیقی بر روی آنها کلیک نمائید